Hírek
Hírek : Csak könnyedén: Mallorca - Barcelona 0-3

Csak könnyedén: Mallorca - Barcelona 0-3

Eurobarca  2006.01.30. 18:30

Viszonylag könnyedén túllépett mai mérkőzésén a Barcelona, miután teljesen megérdemelten, gólban mérve hárommal, s mutatott játékban is simán verte az igencsak gyenge napot kifogó, s jobbára csak erőlködő Mallorca gárdáját a spanyol pontvadászat 21. fordulójában. A Barça ezzel sikeresen feledtette a hétközi kupavereséget, s jelezte a kétkedőknek: az a meccs csak egy kisiklás volt.

Valóban az volt, hiszen a Frank Rijkaard fiai nem sok esélyt hagytak a kiesőjelölt Mallorcának, s főleg a második félidei játékuknak köszönhetően magabiztosan gyűjtötték be a három pontot. Először azonban kezdjük összefoglalónkat egy kis felvezetéssel. A katalán gárda 42. San Moix-beli fellépésre - idegenbeli meccs révén - a neon-sárga 'Volt' elnevezésű szerelésében lépett pályára, ráadásul a hideg idő miatt majdnem mindenki hosszú ujjú mezben, és meleg kesztyűben vette fel a harcot a Baleári-szigetek első osztályú csapatával szemben. A kezdőcsapat a Barça részéről nem tartogatott meglepetéseket számunkra, hiszen ahogy azt várni lehetett, Leo Messi helyett Giuly kezdett a jobb oldalon, valamint Deco mellett a középpálya közepén Van Bommel kapott helyet.

A mérkőzés első tizenöt perce, ahogy az egész játékrész sem hozott eget rengető iramot, így helyzetek is csak alig alakultak ki a két csapat kapui előtt. A félidő hőse viszont egyértelműen Henke Larsson lehetett volna, hiszen a néhány Barça helyzet közül ő számolta a legtöbbet. Elsőként a 17. percben piszkált bele a beívelt labdába a svéd csatár, de mivel túl mély volt számára, csak a kapu fölé tudta kanalazni a játékszert. 4 minutummal később, a 20. percben Ronaldinhotól kapott forintos labdát, a svéd gólvágónak sikerült is lefutnia a védőket, majd a kapus mellett is elgurított - ámbár mellé; hatalmas ziccert hagyott ki Larsson. Csendesen szövögette a támadásait a vendégcsapat, s türelmesen várt a mérkőzés ezen perceiben egy adódó Mallorca hibára, egyelőre azonban hiába. A 28. percben aztán csúnyán elkaszálták hátulról Ronaldinhot, aki a következő percben törlesztett is érte, amiért azonban megkapta szezonbeli 5. sárgáját, s így kénytelen lesz kihagyni a Barça következő meccsét a Zaragoza ellen a következő héten. A következő Larsson helyzet a 36. percben adódott: Ronaldinho szöglete után a rövid sarokra robbanó svéd a kapufára csúsztatta a labdát. Közeledett a félidő vége, azonban a Barça nem akart előny nélkül az öltözőbe vonulni: a 40. percben Deco remekül ívelte át a mallorcai védősort, a labda pedig az első félidő talán legpasszívabb játékosát, Giulyt találta meg, aki egy remek labdakezelés után ballal, laposan, a kapus lábai alatt gurított a hálóba, 0-1! Így az első játékrészt követően egygólos Barça-vezetés állt a San Moix eredményjelzőjén, a szurkolók pedig joggal reménykedtek egy jobb folytatásban.

A drukkerek várakozása viszont úgy tűnt, nem fog megvalósulni, hiszen a második félidő is ugyanúgy kezdődött, mint az első - kevés helyzet, gyenge iram, s jobbára csak mezőnyjáték voltak a legfőbb jellemzők. Ezt, s a kevésbé megnyugtató 0-1-et látva Frank Rijkaard vezetőedző el is küldte nyomban Iniestát és Messit melegíteni, hiszen kellettek a friss emberek, akik tovább gördíthetik majd a Barça kicsit akadozó gépezetét. Az 57. minutumban egyébként Edmílson is besárgult, amivel még nem is lett volna semmi gond, ámbár Ronaldinhohoz hasonlóan ez volt a középpályás 5. sárgája a bajnokságban, így ő sem fog szerepelni az igen fontos Zaragoza elleni Copa del Rey visszavágón.

Sokáig eseménytelenül zajlott a mérkőzés, a 73. perc viszont - utólag - döntő fontosságúnak bizonyult: Egyrészt teljesen jogosan kiállította a játékvezető az 1 percen belül két csúnya szabálytalanságot is elkövető Tizziót, majd miután a mallorcai elhagyta a pályát, Larsson helyére érkezett Messi , hogy megkavarja a kicsit leült meccset. S amint beállt a kicsi argentin, sikerült is neki, hiszen Sylvinho passza után remekül tekert a tizenegyes pont magasságában, laposan a kapu bal alsó sarkába, 0-2! Egy perccel később pedig belőhette volna második gólját is a Leo, hiszen a védők mögül kiugró, s egyedül a kapu felé robogó Giuly rendkívül önzetlenül szolgálta ki csapattársát, azonban a kis argentinnak sikerült a lehetetlen: 5 méterről az üres kapu fölé lőni... A mérkőzés utolsó részében már igen felszabadultan játszhatott a katalán gárda, aminek a 3. vendéggól lett az eredménye: Ronaldinho adott eszméletlenül gyönyörű labdát a védők mögé a baloldalon robogó Messinek , az argentin zseni pedig igencsak szemtelenül, a labdának alápörgetve, a kapust átemelve szerezte meg saját maga második, s csapata harmadik gólját. A meccs vége előtt még Ronaldinho hámozta át magát a védőkön, erőlködése azonban a kapusig tartott csak, így nem született meg a negyedik Barça gól, ahogy később sem, így Megía Dávila játékvezető hármas sípszava után háromgólos katalán győzelemnek örülhettek a vendégjátékosok, és drukkereik két igencsak ellentétes félidőt követően.

A zsinórban elért 14. győzelem a bajnokságban azonban súlyos veszteségekkel járt, hiszen Ronaldinho és Edmílson is eltiltás miatt ki fogja hagyni a szerdai kupavisszavágót, ráadásul rajtuk kívül biztosan nem lesz ott még Xavi, Motta, és Eto'o sem, így bátran kijelenthetjük: Ha a Barça tovább akar jutni, és újabb két El Clásicót akar játszani a szezonban, biztosan meg kell izzadnia majd a Zaragoza ellenében...

Real Mallorca - FC Barcelona 0-3 (0-1)
Mallorca, San Moix
20.500 néző
Vezette:
Megía Dávila

Mallorca: Moya - Cortés, Nunes, Tuzzio, Navarro - Farinós (Campano 80'), Doni, Arango, Víctor (Tuni 79') - Gutiérrez, Okubo.
Vezetőedző: Héctor Cuper

Barcelona: Valdés - Oleguer (Gabri 83'), Puyol, Marquez, Sylvinho - Edmílson, Deco, Van Bommel (Iniesta 54') - Giuly, Larsson (Messi 74') és Ronaldinho.
Vezetőedző: Frank Rijkaard

Gólok: 0-1, Giuly 40'; 0-2, Messi 75'; 0-3,: Messi 83'.
Sárga lapok: Cortés 28', Tuzzio 45', Navarro 78', Arango 81' illetve Ronaldinho 29', Van Bommel 51' és Edmílson 57'.
Piros lap: Tuzzio, 74'.

A mérkőzés legjobbja (az Barcelona-fc értékelése szerint): Lionel Messi

Fantasztikus produkciót nyújtott a mai estén a kis argentin támadó, hiszen beállása után mindösszesen 1 perccel már megszerezte első gólját, majd nem sokkal később meglőtte a másodikat is, és csak saját butaságának köszönhetően nem zörgette meg többször Moya kapus hálóját. A góljain kívül azonban elévülhetetlen érdemei vannak még Messinek a Barça második félidei remek produkciójában is, így mindenképpen megérdemelten övé a mai mérkőzés legjobbja cím.